2024-02-08

Odpowie za handel anabolikami

Odpowie za handel anabolikami

Policjanci z toruńskiego Śródmieścia zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne wprowadzenie do obrotu sterydów anabolicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy na podstawie zdobytych informacji ustalili mężczyznę, który w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, polegającej na sprzedaży odżywek i suplementów diety dla sportowców, bez zezwolenia wprowadzała do obrotu sterydy anaboliczne, wspomagające przyrost masy mięśniowej.

W miniony wtorek (06.02.2024) funkcjonariusze złożyli niezapowiedzianą "wizytę" w sklepie i domu, który zajmował 48-letni mieszkaniec gminy Wielka Nieszawka. W lokalach stróże prawa zabezpieczyli ponad 5,5 litra cieczy w ampułkach, blisko 5000 sztuk tabletek oraz ponad 300 miligramów sproszkowanej substancji. Wśród nich znalazły się sterydy anaboliczne oraz inne produkty lecznicze, których obrót na terenie kraju jest zabroniony. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

Jeszcze tego samego dnia 48-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Zobacz także