Informacje: *** W niedzielę 18 kwietnia o godzinie 17.55 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu futsalu: FC Reiter Toruń – Orzeł Jelcz Laskowice ***

UWAGA NA FAŁSZYWYCH

W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach podszywających się pod rachmistrzów spisowych, Urząd Miasta ostrzega przed podawaniem swoich danych oszustom. Jednocześnie informuje, że rachmistrzowie zaczną pracę dopiero 4 maja 2021 r.

Od 1 kwietnia 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Potrwa on do 30 września. Jest on obowiązkowy i przeprowadzany jest metodą samospisu internetowego. Do osób, które nie spiszą się same, będą dzwonić rachmistrzowie spisowi, którzy rozpoczną swoją pracę 4 maja 2021 r.

Niestety pojawiły się informacje o fałszywych rachmistrzach, którzy podszywając się pod osoby pracujące na rzecz spisu powszechnego, próbują uzyskać wiadomości, których nie powinniśmy powierzać nikomu obcemu. Z pewnością w kwietniu żaden rachmistrz spisowy nie zapuka do naszych drzwi.

W związku z tym UMT podkreśla:

    Rachmistrzowie spisowi rozpoczynają prace 4 maja 2021, zatem każdy, kto zadzwoni lub zapuka do naszych drzwi przed tym terminem, jest oszustem.

    Rachmistrzowie będą dzwonić wyłącznie z dwóch numerów telefonu: 22 279 99 99 lub 22 82 88 888

    Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania

    Rachmistrzowie nie mają prawa pytać nas o status majątkowy, oszczędności, cenne przedmioty w domu itp.

Jeśli mamy podejrzenie, że koś podszywa się po rachmistrza, prosi się o natychmiastowe zgłoszenie sprawy na policję.

Aby uniknąć oszustwa, najbezpieczniej spisać się samodzielnie, poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/

Osoby nieposiadające internetu, mogą zadzwonić na infolinię 22 279 99 99 lub umówić się w Punktach Spisowych w Toruniu: w Urzędzie Statystycznym oraz Urzędzie Miasta Torunia.

W przypadku dodatkowych pytań UMT prosi o kontakt z Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy: tel. 539 671 457

Więcej informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego: https://spis.gov.pl/, lokalne informacje: www.torun.pl/spis2021

56290292
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń