WEEKEND NA ZAMKU

Teatr Historyczny  - "Szpiedzy Komtura" - 31.07.2021r., godz. 21.00

Spektakl historyczny bazujący na niezwykłej aranżacji wprowadzającej widza w nastrój średniowiecznej epoki przy pomocy światła kaganków, pochodni, świec.  Przedstawienie zaprezentowane w malowniczej scenerii ruin zamku krzyżackiego przez profesjonalną grupę teatralną opowie tajemniczą historię, która wydarzyła się na zamku toruńskim ponad 600 lat temu. Przedstawienie oparte na prawdziwych zdarzeniach.

Widzowie przybywając na spektakl będą świadkami nie tylko świetnej gry aktorów znanych z wielu polskich filmów oraz scen teatralnych ale również walk rycerskich oraz efektów specjalnych.

Spektakl historyczny  "Jak Toruń w ręce polskie przeszedł" - 1 sierpnia 2021, godz. 21.00

1 sierpnia o godz. 21.00 w ruinach zamku krzyżackiego zaprezentowany zostanie spektakl historyczny "Jak Toruń w ręce polskie przeszedł". Będzie to historia przejścia krzyżackiego Torunia na stronę polską w czasie tzw. wielkiej wojny (1409-1411). Krótko po bitwie pod Grunwaldem rajcy miasta Torunia postanowili oddać się pod panowanie Władysława Jagiełły. Stare i Nowe Miasto Toruń oraz zamek krzyżacki uznało władzę Korony. Król Polski pozostawił w mieście swojego namiestnika Wincentego z Granowa. Spektakl opowie o tych wydarzeniach z perspektywy krzyżackiej, mieszczan toruńskich i polskiej. W przedstawieniu widz ujrzy działania i intrygi strony krzyżackiej w celu przeciwdziałania zamierzeniom polityki Jagiellońskiej odebrania Zakonowi dawnych ziem Piastów. Wydarzenie przygotowany zostanie według scenariusza napisanego w oparciu o analizę żródeł historycznych dotyczących historii miasta czy konfliktu polsko-krzyżackiego w okresie wielkiej wojny 1409-1411. 

Pojedynki rycerzy, zaskakujące zwroty akcji. Ciekawa oprawa widowiska, przygotowanego przez profesjonalnych aktorów znanych z wielu ról w serialach czy filmach

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

65882966
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń