PIERWSZE WSPORNIKI

Wyprodukowane zostały w Kielcach, w wytwórni konstrukcji stalowej. Docelowo będzie ich 312. To wsporniki, które pozwolą na zwiększenie szerokość chodnika na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego  z 2 do 4,2 metra.

Na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego rozpoczął się montaż wsporników. Pozwolą one na zwiększenie szerokość chodnika do  4,2 m. Ich montaż rozpoczął się od podpory nr 9 , tzn. od strony placu Armii Krajowej. Prace są prowadzone po zachodniej części mostu (czyli tej wyłączonej z ruchu), w kierunku Starówki.

Wsporniki mocowane są do istniejących wsporników za pomocą śrub.  Do ich montażu zostanie użyty podnośnik i rusztowania. W sumie zostanie zamontowanych 312 wsporników. Do tej pory zamontowano ich pięć.

Nad podporami nr 4 ( z obu stron mostu ) oraz podporą nr 4 ( od strony wschodniej mostu ) chodnik będzie szerszy o dodatkowe 1,5m na długości 4m, ponieważ w tych miejscach powstaną platformy widokowe.

Przypominamy, że wykonawca rozbudowy mostu realizuje także roboty w nocy. W tym tygodniu są prowadzone roboty antykorozyjne i związany z tym montaż i demontaż rusztowań. Na czas prowadzonych robót wprowadzany jest ruch wahadłowy. - Prace rozpoczynają się o godzinie 20.00, przy czym w godzinach od 20.00 do 22.00 wykonawca  steruje  ruchem ręcznie, tak aby zapewnić w miarę sprawny przejazd autobusów komunikacji miejskiej. Po godzinie 22.00 ruch jest sterowany sygnalizacją świetlną - mówi Rafał Labocha, kierownik robót mostowych firmy INTOP.

Prace nocne będą  kontynuowane w następujących terminach:

    W nocy z  29/30.09. ( wtorek/środa)

    W nocy z 30.09/01.10 ( środa/czwartek)

    W nocy z 01.10/02.10 ( czwartek/piątek )

Na czas prowadzonych robót Miejski Zarząd Dróg zaleca objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej.

41511977
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń