Informacje: *** W niedzielę 18 kwietnia o godzinie 17.55 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu futsalu: FC Reiter Toruń – Orzeł Jelcz Laskowice ***

PODGÓRZAJKI

W poniedziałek, 19 kwietnia, Książnica Kopernikańska zaprasza na premierową prezentację książki "Podgórzajki, czyli podtoruńsko-podgórskie bajki (niekoniecznie dla najmłodszych)".

Jakie specjały serwował w swoim lokalu piasko-słodko-twórca Berner? O co spierali się rzeźnicy i jarzynnicy? Jaką moc miała cudowna woda SERAFINa? Co łączy podgórską rotundę Jaugscha z romańską rotundą w Strzelnie? Dlaczego podgórzanie zdemolowali/zdemontowali ołtarz główny w kościele? Jak i dlaczego Flisak i żaby z Torunia przezeń wyprowadzone na szkodę Podgórza działali? Na te i wiele innych pytań odpowiada Katarzyna Kluczwajd, torunianka, podgórzanka, historyczka sztuki, regionalistka i entuzjastka urody języka polskiego.

"Podgórzajki..." to 38 opowieści ukazujących - w bajkowym ujęciu, z humorem i współczesnymi odniesieniami - dawne dzieje i dzisiejszość Podgórza, kiedyś odrębnego miasta. Autorka spotka się z czytelnikami na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 18.00.


 

56296241
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń